Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

Co jsou to výškově stavitelné stoly

Celé roky se věnujeme jak na správné kancelářské  pracoviště ať v práci nebo přímo u Vás doma. Jak se vyvarovat únavě a bolesti v zádech. Jak se „uvelebit“ a umožnit změně polohy. V minulých článcích jsme si představili ergonomii u židlí. Tentokrát se zaměříme na pracovní stoly.

Vše hledejte v pravém úhlu

Naše těla jsou velice důmyslně promyšlená, ale během práce v kanceláři je někdy obtížné zapojit svalstvo natolik, aby se střídalo svalstvo, které je zatížené rovnoměrně. Proto je důležité přizpůsobit pracovní stůl. Výškově stavitelné stoly jsou natolik integrované, že jednoduše a hravě si poradí s čímkoliv. Důležité je ovšem myslet na to, že lokty by vždy měly být v pravém úhlu k pracovní desce. Tím pádem je možné přizpůsobit výšku pracovní desce komukoliv v jakékoliv poloze.

Střídání poloh půl zdraví

Výškově stavitelné stoly se nejen přizpůsobí komukoliv při práci v sedě, ale je možné stůl i vysunout natolik, že si k němu lze i stoupnout. Ptáte se, proč si k práci stoupnout? Je to jednoduché. Střídání poloh při práci je velice důvtipný a to z několika důvodů. V první řadě se změní poloha a tím se zapojí i jiné svalstvo a to především svaly nohou a zad.

Navíc při práci ve stoje se podporuje krevní oběh, který zajistí více kyslíku pro mozek. Zvyšuje se díky tomu soustředění, efektivita při práci a eliminuje se únava.

Při práci ve stoje se podporuje krevní oběh, který zajistí více kyslíku pro mozek. Zvyšuje se díky tomu soustředění, efektivita při práci a eliminuje se únava.

Tento způsob práce podporují odborníci z řad fyzioterapeutů a ergonomie. Jejich doporučení tkví v tom, že práce v sedě by neměla být delší než dvě hodiny. Jelikož čím méně času prosedíme, tím méně se vystavujeme riziku kardiovaskulárních onemocnění a cukrovce.

Ideální je střídat tyto polohy v intervalu -> dvě hodiny v sedě, hodinu ve stoje.

Všechny výhody výškově nastavitelných stolů

  • Rychlá a snadná změna výšky stolu pro konkrétní osobu či střídání výšky během výkonu práce
  • Prevence proti bolesti zad a přetížení zádových svalů
  • Podpora krevního oběhu
  • Podporuje spalování přebytečných kalorií a dochází k úbytku na váze
  • Podpora objemu plic
ADRON s.r.o. IČ: 27507068 DIČ: CZ27507068 Mladoboleslavská 1108, Budova č. 6, 197 00 Praha – Kbely +420 284 683 898 info@adron.cz

Zpracování osobních údajů | Obchodní podmínky | Reklamační řád

Platební brána ComGateEssox

Nastavení sledování Cookies